• .
  • .
  • .

Szlachetna Paczka 2022

_______________________________________________________________________________________________________________________

Paczki pojechały! Jak zwykle spisaliście się na medal . Złoty medal, bo calutki samochód jest zapakowany Mnóstwo jedzenia i środków czystości, kosmetyków, osobiste upominki, komputer (dziękujemy Wójtowi Gminy Aleksandrów oraz panu Świątkowskiemu) i kuchenka (podziękowania dla mamy Kaliny). Wszystkim darczyńcom z całego serca dziękujemy.

_______________________________________________________________________________________________________________________

DRODZY RODZICE

Nasze Przedszkole bierze udział w akcji charytatywnej Szlachetna Paczka.

Pani Aneta 53 l. mieszka z dorastającym synem Rafałem 16 l.

Na co dzień kobieta pracuje w instytucji, a chłopak uczy się w II klasie technikum. Praktycznie od urodzenia jest wychowywany tylko przez matkę. Samotne macierzyństwo zawsze doskwierało pani Anecie, mimo tego jest bardzo dzielną i pracowitą osobą. Kobieta nie boi się też żadnych prac „męskich”. Dziś w cięższych fizycznie czynnościach pomaga jej już Rafał, lecz przez wiele lat była zdana wyłącznie na siebie, a to zaowocowało nauką wielu nieprzypisanych standardowo kobietom czynności. Z łącznego miesięcznego dochodu rodziny uzyskiwanego z tytułu pracy oraz dodatku 500+ (3340 zł) po opłaceniu rachunków, opłaceniu dojazdów do pracy i szkoły oraz zakupie leków pani Anety na nadciśnienie (3137,33 zł) rodzinie pozostaje 102 zł na miesięczne utrzymanie jednego jej członka.

Piękno Rodziny

Pani Aneta jest kobietą również wielu talentów artystycznych, kiedy tylko czas jej pozwala poza pracą na etacie próbuje sprzedawać własne rękodzieło aby podreperować domowy budżet. Potrafi również świetnie szyć i świetnie gotować.

Kobieta ma wiele pasji – czyta, uprawia ogródek – zarówno rośliny ozdobne, jak i warzywa, uprawia lokalną turystykę – głównie pieszą, choć jeśli w okolicy jest organizowany spływ kajakowy to ochoczo w nim uczestniczy wraz z synem. Jej marzeniem, od niepamiętnych czasów, jest wyprawa w Bieszczady i długie, dalekie wędrówki po zielonych szczytach.

Rafał lubi grać w szachy, siatkówkę i koszykówkę. Interesuje się informatyką, zwłaszcza serwisowaniem sprzętu i tworzenie stron www – oczywistym był więc wybór szkoły o profilu informatycznym.

Potrzeby, które Pani Aneta określiła są następujące:

 

 

ŻYWNOŚĆ TRWAŁA:

herbata, kawa, ryż, kasza, makaron, mąka, cukier, olej, dżem, konserwy, warzywa i owoce w puszkach, przeciery pomidorowe i ogórkowe, ketchup i inne

ŚRODKI CZYSTOŚCI:

proszek do prania, płyny czyszczące, płyn do mycia naczyń, szampon, mydło/żel myjący, podpaski, tampony, szczoteczka i pasta do mycia zębów i inne

 

KOMPUTER

 

Komputer ma już 7 lat, nie działa sprawnie.

 

 

KUCHENKA:

 

W kuchence, którą posiada Pani Aneta piekarnik jest już dziurawy, co często skutkuje nieudaną potrawą. Poza tym jeden z palników jest już niesprawny.

 

OPAŁ

 

Rodzina pani Agaty na rok potrzebuje 5 ton opału…jednak zdajemy sobie sprawę z tego jak wielkie są to koszty, dlatego pani Agata będzie wdzięczna za każda ilość

 

SPECJALNE UPOMINKI:

 

Perfumy męskie, damskie, krem

 

 

AKCJA TRWA DO 9 GRUDNIA 2022 r.