• .
  • .
  • .

Szlachetna Paczka 2020

_______________________________________________________________________________________________________________________

Relacja ze spotkania z Rodziną przy wręczeniu paczki
Panie Elżbieta była w bardzo dużym szoku, gdy zobaczyła, że paczki przywiozłam do niej wraz ze strażakami. Najpierw zastanawiała się po co przyjechało aż tyle osób, ale liczba paczek rozwiała jej wątpliwości. Powiedziała: „To wszystko dla mnie, a ja myślałam, że dostanę dwie paczki. A to aż tyle kartonów.”. Uśmiech, który pojawił się na jej twarzy jest niemożliwy do opisania. „Bardzo jestem zaskoczona, nigdy nie dostałam tylu prezentów. Jestem pod ogromnym wrażeniem.”. Kiedy otwierała kartony ręce jej drżały. Niedowierzając powtarzała: „Może ktoś jest bardziej potrzebujący ode mnie, podzielę się.”. Panie Elżbieta nawet w takiej chwili myślała o tym, że pomoc mogłaby się przydać również komuś innemu. Seniorka dziękowała za wszystko, szczególnie za opał, dzięki któremu będzie mogła ogrzać dom. Przeglądając prezent znalazła kartkę, przeczytała na głos życzenia, w tej chwili nikomu nie udało się ukryć wzruszenia, płakała zarówno pani Elżbieta, jak i obecni wolontariusze. „Dziękuję to za mało powiedziane, jesteście moimi aniołami stróżami.” dodała.

Słowo od Rodziny :
Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku!

Słowo od Wolontariusza:
Dziękuję bardzo za Wasze zaangażowanie. Paczka była pięknie zapakowana, zawartość najwyższej jakości. Brak mi odpowiednich słów, by opisać jaką radość sprawiliście pani Elżbiecie. Nigdy nie zapomnę wspaniałego uśmiechu, który wywołaliście na jej twarzy. Jeszcze raz bardzo dziękuję i życzę wszystkiego najlepszego w nadchodzącym Nowym Roku.

Pozdrawiam,
Wolontariuszka Sylwia

_______________________________________________________________________________________________________________________

Jak co roku nasze Przedszkole bierze udział w akcji Szlachetna Paczka.
Mimo trudnej sytuacji, którą wywołała pandemia, liczymy na Państwa wsparcie i empatię.

Pamiętajmy, że RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ!

Akcja trwa do 11 grudnia. Artykuły można zostawiać w skrzyni, która znajduje się przed wejściem do przedszkola.
Pani Elżbieta mieszka sama w dwu pokojowym mieszkaniu, nie narzeka, jakoś jej się żyje. Kobieta długo nie pracowała, jej zmarły mąż utrzymywał rodzinę, dlatego ma tak niską emeryturę. Jest osobą bardzo pracowitą, podjęła pracę na umowę zlecenie jako sprzątaczka. Jednak zatrudniono ją tylko do listopada. Czasem pomaga sąsiadce przy zakupach lub obowiązkach domowych.
Dochód pani Elżbiety to 1220 zł po opłaceniu rachunków w kwocie 680 zł na życie zostaje 538 zł.
Pani Elżbieta jest bardzo pogodną oraz wesołą kobietą. Bardzo silną i zawsze walczy do końca. Mimo wielu przeciwności losu nie poddaje się. Kobieta bardzo lubi gotować i piec ciasta. A w długie zimowe wieczory obejrzeć film w telewizji. Jest wdzięczna, że doczekała skromnej, ale własnej emerytury. Wierzy, że jeszcze będzie żyła szczęśliwie, z nadzieją patrzy w przyszłość. Cieszy się każdym nowym dniem i tym, że jest zdrowa.
Kluczowe potrzeby, które Pani Elżbieta określiła to: ŁÓŻKO, ŻYWNOŚĆ, ŚRODKI CZYSTOŚCI

ŻYWNOŚĆ TRWAŁA: herbata, kawa, ryż, kasza, makaron, mąka, cukier, olej, dżem, konserwy mięsne, konserwy rybne, warzywa w puszkach, przeciery pomidorowe i ogórkowe, ketchup i inne

ŚRODKI CZYSTOŚCI: proszek do prania, płyny czyszczące, płyn do mycia naczyń, szampon, pasta do zębów, szczoteczka do zębów, mydło/żel myjący i inne ODZIEŻ: kurtka przejściowa, rozmiar 158 cm, kolor czarny OBUWIE: botki czarne, rozmiar 38

INNE POTRZEBY: Ręczniki, poduszka, koc, pościel (160/200), kołdra, firanki 2 na 150 cm, opał

SPECJALNE UPOMINKI: Torebka z damskim portfelem
Zbiórka trwa do 11 grudnia