• .
  • .
  • .

Szlachetna Paczka 2016

__________________________________________________________________________

DRODZY RODZICE

12.12.2016r. – W miniony weekend zakończyła się akcja charytatywna Szlachetna Paczka, w której po raz trzeci braliśmy udział. Dzięki Państwa hojności zebraliśmy 30 paczek – mniejszych i większych. Znalazły się w nich: artykuły spożywcze, chemia gospodarcza, ubrania, kosmetyki, zabawki, artykuły szkolne, książeczki i inne. Podarowaliśmy również pralkę, komputer oraz tapczan dla dziewczynki.
W imieniu rodziny potrzebującej składamy serdeczne podziękowania za hojność i dobre serce wszystkim, którzy się zaangażowali w tę akcję: całej społeczności Przedszkola Bim-Bam-Bino, właścicielom i pracownikom Firmy Karo, właścicielom Marketu Chróściel, , Miś oraz Dekoria. Razem możemy więcej!

Nasze Przedszkole bierze udział w akcji charytatywnej Szlachetna Paczka.
szlach2016
Pani Anna (28 l.) samotnie wychowuje córkę Katarzynę (6 l.). Pani Anna po rozstaniu z ojcem dziecka ma problemy z podjęciem pracy. Dodatkowo sprawę tą utrudnia zła relacja z matką kobiety, która nie chce pomóc córce w opiece nad wnuczką. Pani Anna utrzymuje swoją rodzinę z alimentów (300 zł), zasiłku rodzinnego (118 zł) oraz świadczenia 500+. Po odliczeniu kosztów utrzymania mieszkania oraz zakupu leków, pozostaje 144 zł miesięcznie na jedną osobę.
Potrzeby, które rodzina określiła są następujące:
ŻYWNOŚĆ TRWAŁA:
herbata, kawa, ryż, kasza, makaron, mąka, cukier, olej, dżem, konserwy mięsne, konserwy rybne, warzywa w puszkach
Inne: przeciery pomidorowe i ogórkowe, ketchup i inne
ŚRODKI CZYSTOŚCI
Potrzebne środki czystości: Proszek do prania, Płyny czyszczące, Płyn do mycia naczyń, Szampon, Pasta do zębów, Szczoteczka do zębów, Mydło/żel myjący i inne
POMOCE SZKOLNE I ZABAWKI
Puzzle i lalka, zeszyty, bloki, kredki, farbki, plastelina, papier kolorowy, nożyczki, klej, piórnik, przybory do pisania itp.
ODZIEŻ I OBUWIE
Damska kurtka zimowa – rozmiar 158
Dziewczęca kurtka zimowa – rozmiar 134
damskie kozaki zimowe – rozmiar 37
dziewczęce kozaki zimowe – rozmiar 29/30
WYPOSAŻENIE MIESZKANIA:
Brakujące sprzęty gospodarstwa domowego: pralka automatyczna– pani Anna pierze ręcznie; tapczan dla córki, meble do pokoju.
Inne: kołdra, koc, ręczniki, pościel, poduszka

SPECJALNE UPOMINKI:
Pani Anna – falownica do włosów, córka: lalka

ZBIÓRKA TRWA TYLKO DO 9 GRUDNIA 2016!